Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jakieś propozycje na poprawę dźwięku [O3] z radiem Bolero?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • jakieś propozycje na poprawę dźwięku [O3] z radiem Bolero?

    pompa wtryskowa nie występuje raczej w Twoim silniku :szeroki_usmiech
    to jest pompa wysokiego ciśnienia dla szyny commonrail
    ja bym spróbował na początek podokręcać przewody paliwowe i inne śruby mocujące
    bo tam jednak trochę barów jest i zobaczyć co dalej

  • #2
    jakieś propozycje na poprawę dźwięku [O3] z radiem Bolero?

    Czy ktoś z was ulepszał dzwięk w Octavii III z radiem Bolero. Chciałbym polepszyć tony niskie ale nie koniecznie się pchać w subwoofer. I zastanawiam się czy np. wygłuszenie drzwi przednich jest konieczne, czy te głośniki fabryczne są dziadoskie czy może te radio Bolero jest słabe i trzeba jakiś wzmacniacz dać?

    Komentarz


    • #3
      Wygłuszenie przede wszystkim. Jest już o tym trochę tematów na forum.
      moje stare auto
      jest scout

      Komentarz


      • #4
        Przeniesione z innego, podobnego tematu:

        Zamieszczone przez Trancer
        Zastanawia mnie jedno, czy tylko u mnie Bolero gra tak fatalnie?? tzn obcina strasznie niskie tony, słucham głównie MP3, jednak nie ma znaczenia czy to 120kbps czy 320kbps - jest słabo. Pytanko do znawców czy wymiana głośników przyniesie oczekiwany efekt czy to wina jednostki centralnej?

        Aha, proszę nie pisać, że mogłem wrzucić na starcie Canton'a - pewnie byłoby lepiej ale to już po jabłkach.

        Wyczaiłem takie coś: Link i teraz trzeba rozkminić czy podejdzie do O3.
        Trancer, najpierw trzeba stworzyć warunki do grania ( czyli m.in. wytłumić drzwi ) a dopiero potem brać się za wymianę głośników.
        Głośniki z linka nie podejdą, bo to jest zestaw koaksjalny ( głośnik wysokotonowy w środku niskośredniotonowego ) a do OIII potrzebujesz zestaw odseparowany ( oddzielne głośniki wysokotonowy + niskośredniotonowy ).

        Poczytaj ten dział forum, jest kilka podobnych tematów i nie ma znaczenia, że dotyczą one OI czy OII - procedury postępowania wszędzie są podobne.
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Dobra, nieważne...

          Komentarz


          • #6
            Ok zatem jaką firmę byście polecili do wygłuszenia drzwi w Warszawie? Bo w necie jest ich pełno.

            Komentarz


            • #7
              Re: jakieś propozycje na poprawę dźwięku [O3] z radiem Boler

              Zamieszczone przez rathan
              Czy ktoś z was ulepszał dzwięk w Octavii III z radiem Bolero. Chciałbym polepszyć tony niskie ale nie koniecznie się pchać w subwoofer. I zastanawiam się czy np. wygłuszenie drzwi przednich jest konieczne, czy te głośniki fabryczne są dziadoskie czy może te radio Bolero jest słabe i trzeba jakiś wzmacniacz dać?
              Ja mam Bolero w OII FL w wersji Elegance i jakość dźwięku w pełnym zakresie jest super. Podejrzewam głośniki, one przede wszystkim odpowiadają za jakość dźwięku.
              Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

              Komentarz


              • #8
                doctore, pomiędzy O2 i O3 jest zasadnicza róznica w konstrukcji boczka- o ile boczek w O2 jest bardziej"sztywny" i pełny o tyle w O3 jest bardziej plastikowy
                i tym między innymi jest spowodowana różnica w jakości brzmienia

                i zdecydowanie polecam wygłuszenie auta- ja swoje wygłuszałem :lol:
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez doctore
                  Ja mam Bolero w OII FL w wersji Elegance i jakość dźwięku w pełnym zakresie jest super.
                  po tej wypowiedzi, temu Panu juz dziękujemy - na cyfrowy słuch nie ma lekarstwa :diabelski_usmiech

                  Zamieszczone przez doctore
                  Podejrzewam głośniki, one przede wszystkim odpowiadają za jakość dźwięku.
                  nawet najlepszy głośnik nie zagra w kiblu, który mu stworzyli projektanci O2.
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • #10
                    Sry, miał być ten zestaw: Link

                    A co do wygłuszenia to wiadomo, żę to pierwszy etap zmiany CA, tylko boję się demontować boczek, bo może się okazać, że połowa spinek będzie do wymiany...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Trancer
                      Sry, miał być ten zestaw: Link

                      A co do wygłuszenia to wiadomo, żę to pierwszy etap zmiany CA, tylko boję się demontować boczek, bo może się okazać, że połowa spinek będzie do wymiany...
                      ale w Octavii III nie da sie chyba dostać do głośników bez demontażu boczku

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Nexus6
                        po tej wypowiedzi, temu Panu juz dziękujemy - na cyfrowy słuch nie ma lekarstwa :diabelski_usmiech
                        Nexus6, masz takie prawo aby dziękować i ja to przyjmuję ale dla wszystkowiedzących też nie ma lekarstwa :diabelski_usmiech i na tym kończę.
                        Zamieszczone przez Nexus6
                        nawet najlepszy głośnik nie zagra w kiblu, który mu stworzyli projektanci O2.
                        nawet najlepszy kibel, jak to piszesz, nie zagra super jakości z dennego głośnika.
                        Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez doctore
                          nawet najlepszy kibel, jak to piszesz, nie zagra super jakości z dennego głośnika.
                          tu sie TROCHĘ mylisz, bo nawet fabryczny szajs zagra lepiej jak mu sie stworzy warunki zbliżone do optymalnych;
                          czyli wytłumi drzwi, zmieni panel mocujący głośnik do blachy oraz uszczelni kołnierz głosnika na styku z tapicerką;
                          to akurat nie jest zadne voodoo tylko wielokrotnie sprawdzone rozwiązanie
                          dające zauważalnie większy "przyrost jakości" brzmienia niz sama wymiana głośników w miejscach fabrycznych.
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Nexus6
                            tu sie TROCHĘ mylisz,
                            A tam, mylisz nie mylisz. To nie jest ważne w dniu dzisiejszym. Najważniejsze abyśmy szczęśliwi byli :yay:
                            Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X